Çevre dostu güzellik ürünleri ile Kiehl’s

Çevre dostu güzellik ürünleri ile Kiehl’s;1851’den itibaren çevresel etkiyi azaltma, çevreye duyarlı formülasyon, toplulukları destekleme ve hayırseverliğe teşvik etme gibi konularda çalışmaları


547
Share via
147 Paylaşım, 547 Beğeni

1851’den itibaren çevresel etkiyi azaltma, çevreye duyarlı formülasyon, toplulukları destekleme ve hayırseverliğe teşvik etme gibi konularda çalışmaları olan Kiehl’s, daha iyi bir gelecek sözü verdiği “Future Made Better” programıyla ürünlerinin yanı sıra mağazalarında da sürdürülebilir bir gelecek için çalışıyor.

Kiehl’s, toplum içerisinde yenilenebilir enerjiyi destelemek, solunan havayı temiz ve sağlıklı tutmak için de çalışıyor. Bu kapsamda; 2020 yılında tüm mevcut mağazalarında ve yeni mağazalarında %100 yeşil enerji, 2019’dan beri ise çevre dostu materyaller ve led ışıklandırmalar kullanılmaya başlandı. Tüm Kiehl’s Mağazaları’nın depolarında enerji tüketimini düşürmek için kullanılan akıllı sensörlerin yanı sıra, seçili mağazalardaki vitrin görsellerinde kağıt materyaller yerine led ekranlara yer veriyor. Ayrıca mağaza içinde kullanılan bilgisayar, kasa, klima sistemleri gibi cihazları da olabilecek en düşük enerji tüketimine sahip, geri dönüştürülebilir ürünlerden seçmeye gayret gösteriyor. Mağazalarında kullanılan, fiyat etiketi, görseller, dekorlar gibi tüm materyeller içinde sadece FSC sertifikalı doğa-dostu ürünler kullanmasının yanı sıra mağaza içinde kullanılan kalem, defter hatta yapıştırıcı gibi kırtasiye malzemelerini de çevre dostu ürünlerden seçiyor.Avrupa’daki tüm mağazalarda %100 ekolojik tasarım uygulanıyor. 2025 yılına kadar Global SKS Denetimi ve Yeniden Önerme Sunumu’nun tamamlanmış ve tüm ürünlerin %100 geri dönüştürülebilir olması hedefleniyor.

Geri dönüşümü desteklemek ve arttırmak için birçok uygulaması bulunan Kiehl’s, mağazalarında kullanılan alışveriş çantalarını %100 geri dönüşüm sertifikalı kâğıtlardan üretiyor. Kiehl’s, tüketicilerini aşırı ambalaj kullanımını azaltmak amacıyla da teşvik ediyor ve boş ürün ambalajlarını geri dönüşüme kazandırıyor. Tüketiciler, biten ürünlerin kutu ve ambalajlarını Kiehl’s mağazalarında geri dönüşüme atarak her ürün karşılığında bir damga kazanıyor ve damgalar biriktikçe de hediye ürün kazanma fırsatına sahip oluyor. Ayrıca Kiehl’s mağazalarında tohum kart uygulamasıyla, alışveriş sonrası özel not yazılarak verilen kartlar toprağa ekilerek rengarenk çiçekler olarak tekrar doğaya kazandırılabiliyor.

Dünyanın her yerinde, kendisini daha iyi bir geleceğe adayan Kiehl’s, “Future Made Better” programı altında sürdürülebilirliğe yönelik devam eden taahhütlerini herkese tanıtıyor. Kiehl’s bu taahhütler kapsamında; 2009’dan bu yana dünya çapında 11,2 milyondan fazla ürünü geri dönüştürdü. 2020’de cilt bakımı formüllerinin %98’ini en az üç yenilenebilir hammadde içerir hale getirdi. Üretim tesislerinden satış noktalarına kadar %100 yenilenebilir enerji kullanıyor. Tüm mağazalarda çevre dostu uygulamaya geçerek, daha sürdürülebilir malzemeler kullanmaya başladı.

Kiehl’s, 2025 yılına kadar tüm mağazalarının ve ürünlerinin %100 geri dönüştürülebilir malzemelerden oluşması için çalışmalarına devam ediyor. Ayrıca; “Future Made Better” programı ile L’Oréal çatısı altında “Gelecek için L’Oréal” programına katkı sağlıyor.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

547
Share via
147 Paylaşım, 547 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
666
Şaşkın
Şirin Şirin
600
Şirin
Lanet Etmek Lanet Etmek
533
Lanet Etmek
Başarısız Başarısız
466
Başarısız
Eğlence Eğlence
400
Eğlence
Nefret Nefret
266
Nefret
hate hate
600
hate
confused confused
266
confused
fail fail
66
fail
fun fun
666
fun
geeky geeky
333
geeky
love love
133
love
lol lol
200
lol
omg omg
666
omg
win win
466
win
Mavimod

Efsane

0 Yorum

Bir Cevap Yazın

Share via
Bir Format Seçin
resim
Fotoğraf veya GIF
Video
Youtube ve Vimeo Gömmeleri
kişilik testi
Kişilik hakkında bir şeyler ortaya çıkarmayı amaçlayan bir dizi soru
Dereceli Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı oy verin
bilgi yarışması
Bilgiyi kontrol etmeyi amaçlayan doğru ve yanlış cevapları olan bir dizi soru
Listeyi Aç
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi gönderi için oy verin
Ses
Soundcloud veya Mixcloud Gömmeleri
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Öykü
Gömmeler ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
geri sayım
Klasik İnternet Geri Sayımları