Karanfil suyu saçı gürleştirir mi?

Karanfil suyu saçı gürleştirir mi cevabı ve kullananların yorumlarını bulabilirsiniz. Saçlar için karanfil suyu tarifi ve daha fazlası burada!


538
Share via
138 Paylaşım, 538 Beğeni

Doğadan gelen şifayı, saçlarınızın güzelliği için kullanabilirsiniz. Örneğin, karanfil suyu saçı gürleştirir ve daha canlı olmasına yardım eder. Eğer, saç dökülmesini azaltan bitkisel bir çözüm arıyorsanız, karanfil suyuna bir şans verebilirsiniz.

Karanfil suyu saçı gürleştirir mi?

Saçlar için karanfil suyu kullanan kadın ve erkekler, memnuniyetini dile getiriyor, etrafındaki insanlara tavsiye ediyor. Çünkü, iki malzeme ile kolayca hazırlanan bu tarif sayesinde gürleşen saçlarından çok mutlular! Siz de onlardan biri olabilirsiniz.

Karanfil suyu kaç gün kullanılır?

Öncelikle, yoğun bakım için her sabah veya akşam saçlarınıza karanfil suyu sürmeniz tavsiye ediliyor. Bu sayede, daha hızlı bir toparlanma ve yeniden yapılanma meydana geliyor. İlk iki haftadan sonra saçların gürleştiği, dökülmenin azaldığı ve yeni saçların çıktığına şahit olanlar var. İstediğiniz sonucu elde edene kadar her gün kullanın ve sonrasında koruma için birer gün arayla sürebilirsiniz.

Saç gürleştirici özelliği nereden geliyor?

Karanfile sadece hoş koku veren bir baharat türü olarak bakarsak, haksızlık etmiş oluruz. Bitki bilimi yani fitoterapi alanında çalışan uzmanlar, karanfilin içeriğindeki faydalı yağlar, vitamin ve mineraller sayesinde saç gürleştirici özelliği olduğunu belirtiyor. Bu bakımdan, gönül rahatlığıyla karanfil kürü kullanmaya devam edebilirsiniz.

Karanfil suyunun saça faydaları nelerdir?

Hemen bugün karanfil suyu kullanmaya başlayabilirsiniz. Çünkü, saç dökülmesinin azalmasına yardımcı oluyor. Yeni saçların çıkmasını destekliyor. Saç tellerini kalınlaştırarak daha gür ve canlı bir görünüm kazanmasını sağlıyor. Tüm bu şahane özellikleriyle, sizce de denemeye değer mi? Bizce, kesinlikle evet!

Karanfil suyu nasıl yapılır?

Son derece kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken en önemli nokta ise, kaynatırken yağının kaçmaması için cezvenin üzerine bir kapak kapatmaktır. Bu sayede, saçlar için faydalı karanfil yağını da kullanmış olacaksınız. Bir su bardağı oda sıcaklığında suya 10 adet karanfil ekleyip cezveye alın. Kapağı kapalı olarak kısık ateşte bir taşım kaynatın. Ardından soğuması için ocaktan indirin ve hazır! İşte bu kadar kolay ve tahmin edilenden çok daha yararlıdır!

Saçları gürleştirmek için neler yapılabilir?

Bazen, vücudumuzdaki vitamin ve mineral eksikliği, saç sağlığını olumsuz yönde etkileyebilir. Eğer, böyle bir durum yaşıyorsanız vakit kaybetmeden aile hekimine danışıp bir kan tahlili yaptırın. Eğer, eksikler varsa doktorunuzun önerdiği şekilde takviyelerinizi kullanın. Biliyorsunuz ki saçlarımız canlıdır. Hem içeriden hem dışarından bakıma ihtiyacı vardır. Saçlarınızın daha gür olması için yumurta, ceviz, balık, badem, yer fırstığı, ıspanak gibi yararlı besinlere günlük hayatınızda mutlaka yer verin. Ayrıca, içeriği temiz ve bitkisel bazlı şampuanlar daha faydalı olacaktır. Mümkün olduğunda saç düzleştirici, maşa, jöle gibi saçlara zarar verenlerden uzak durun veya en az şekilde kullanın.

Melek


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

538
Share via
138 Paylaşım, 538 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
266
Şaşkın
Şirin Şirin
200
Şirin
Lanet Etmek Lanet Etmek
133
Lanet Etmek
Başarısız Başarısız
66
Başarısız
Eğlence Eğlence
666
Eğlence
Nefret Nefret
533
Nefret
hate hate
200
hate
confused confused
533
confused
fail fail
333
fail
fun fun
266
fun
geeky geeky
600
geeky
love love
400
love
lol lol
466
lol
omg omg
266
omg
win win
66
win
Mavimod

Efsane

0 Yorum

Bir Cevap Yazın

Share via
Bir Format Seçin
resim
Fotoğraf veya GIF
Video
Youtube ve Vimeo Gömmeleri
kişilik testi
Kişilik hakkında bir şeyler ortaya çıkarmayı amaçlayan bir dizi soru
Dereceli Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı oy verin
bilgi yarışması
Bilgiyi kontrol etmeyi amaçlayan doğru ve yanlış cevapları olan bir dizi soru
Listeyi Aç
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi gönderi için oy verin
Ses
Soundcloud veya Mixcloud Gömmeleri
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Öykü
Gömmeler ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
geri sayım
Klasik İnternet Geri Sayımları