Bacak kıllarını jiletle almak zararlı mı? İşte dikkat edilmesi gerekenler


430
180 Paylaşım, 430 Beğeni

Vücuttaki istenmeyen tüyler özellikle kadınların büyük sorunlarından bir tanesi. Kıllardan kurtulmanın yöntemleri çok ancak her kadın hayatında kendisine en uygununu bulana kadar zaman zaman değişik yöntemleri denemiştir. Bu yöntemlerden ilk akla gelen ve çoğu kadının da pratik olarak görüp uyguladığı tüylerden jiletle kurtulma yönteminin de kendine has incelikleri var. Peki Vücudumuzdaki tüyleri jilet kullanarak almanın artıları ve eksileri nelerdir? Jilet yaparken nelere dikkat edilmeli ve nelerden kaçınmalıyız? Jiletin tüyleri kalınlaştırdığı doğru mu? gibi soruların cevaplarını siz elmaelma.com okuyucuları için mercek altına aldık…

Pratik ve Ucuz

İstenmeyen tüylerden kurtulma yöntemleri arasında en pratik diyebileceğimiz uygulama olan jilet acil durumlarda kadınların imdadına yetişiyor. Ağdanın uğraştırıcılığı ve acısı ile baş edemeyen kadınlar çareyi tüyleri jiletle tıraş etmede buluyor. Aynı zamanda ucuz bir yöntem olan ve çoğu kadının hayatında en az bir kez denediği jilet yöntemi çok yaygın ancak dikkat edilmesi gereken noktalar var.

Jilet Tüyleri Kalınlaştırır Mı?

Jiletin tüyleri kalınlaştırdığı efsanesi senelerdir kadınların dilinde. “Sakın vücuduna jilet sürme tüylerin olduğundan daha kalın çıkacak” şeklinde uyarılara maruz kalanların kafasında hep bir soru işareti olarak kalan bu yöntemin etkileri aslında kişiye göre değişiyor. Bazı kadınlar jilet kullanıyor ve ince olan tüyleri erkek sakalı kalındığında çıkıyor. Bazı kadınlar ise jilet sonrası kıl kalınlığında bir değişim yaşanmadığını dile getiriyorlar. Yani bu konuda işiniz tamamen şansa kalmış durumda.

Jilet Kullanırken Yapılırken Hatalar

-Önceden yumuşatılmamış tüylerin alımı zordur. Aceleniz olsa bile sadece su kullanmak yetersiz olacaktır. Sadece su ile yapılan jilet sonrası tahriş, kızarıklık ve yanma hissedebilirsiniz. İyi bir tıraş kremi kullanmayı ihmal etmemelisiniz.

-Jiletli bacaklarınıza çok bastırmadan dikkatli bir şekilde kullanmanız gerekir çünkü kolaylıkla kesilebilecek bölgeler var. Mesela ayak bilekleri ve dizlerin arkası gibi hassas bölgelere ekstra önem göstermelisiniz.

-Loş bir ortamda ya da ışığı kötü bir yerde jilet yaparken tüylerinizin tamamını aldığınızı zannedebilirsiniz ancak gün ışığına çıktığınızda aslında alamadığınız tüyleri görünce siniriniz bozulabilir. Güneş ışığının fazla olduğu bir bölge tercih etmeye özen gösterin.

-Tek kullanımlık aldığınız jileti sürekli kullanmakta yapılan hatalardan bir tanesidir. Jileti sürekli değiştirmek ve jilet seçerken dikkatli davranmak gerekiyor. Piyasada kadınlar için üretilmiş olan birçok seçeneğiniz olduğunu unutmayın.

-Tıraş sonrası cildi nemlendirmek de önemli bir adım çünkü cildiniz oldukça hassas olacaktır.

 


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

430
180 Paylaşım, 430 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
233
Şaşkın
Şirin Şirin
200
Şirin
Lanet Etmek Lanet Etmek
166
Lanet Etmek
Başarısız Başarısız
133
Başarısız
Eğlence Eğlence
100
Eğlence
Nefret Nefret
33
Nefret
geeky geeky
66
geeky
love love
300
love
lol lol
333
lol
omg omg
233
omg
win win
133
win
Mavimod

Efsane

Comments

comments

0 Yorum

Bir Cevap Yazın

Bir Format Seçin
resim
Fotoğraf veya GIF
Video
Youtube ve Vimeo Gömmeleri
kişilik testi
Kişilik hakkında bir şeyler ortaya çıkarmayı amaçlayan bir dizi soru
Dereceli Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı oy verin
bilgi yarışması
Bilgiyi kontrol etmeyi amaçlayan doğru ve yanlış cevapları olan bir dizi soru
Listeyi Aç
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi gönderi için oy verin
Ses
Soundcloud veya Mixcloud Gömmeleri
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Öykü
Gömmeler ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
geri sayım
Klasik İnternet Geri Sayımları