Beklenen gün geldi! Yeni dönemde berberler bu tedbirlere uymak zorunda


572
Share via
172 Paylaşım, 572 Beğeni

Koronavirüs nedeniyle uzun bir süredir kapalı olan kuaför, berber ve AVM’ler bugün itibariyle açıldı. Yeni dönemde randevusuz müşteri kabul etmeyecek olan berberlerde; tek kullanımlık kişisel ürünler kullanılacak, kapalı ürünler dışında ikramlarda bulunulmayacak. Kuaför personelleri de maske, eldiven ve siperlik takmak zorunda olacak.
HER MÜŞTERİYE ÖZEL; HAVLU, MAKAS VE MANİKÜR SETİ

Kontrollü Sosyal Hayat kapsamında berber, kuaför ve AVM’ler bugün açılırken, vatandaşın aklına da hijyen ile ilgili birçok soru takılıyor. Özellikle berberler, kuaförler ve güzellik merkezlerinde alınması gereken birçok yeni önlem de normalleşme süreciyle birlikte hayatımıza girdi. Erkek kuaförü Sedat Sarıkaya, “Müşterilerimiz salona girerken ateşlerini ölçüyor ve maskesiz içeri almıyoruz ve ellerine dezenfektan sıkıyoruz. Tamamen kişiye özel ürünlere geçiş yaptık. Randevusuz işlem kabul etmiyoruz. Müşteriler tek kullanımlık ürünlere dikkat etmeliler. Makaslar, taraklar, havlular onlara özel değilse orada işlem yaptırmasınlar” dedi.

Beklenen gün geldi! Yeni dönemde kuaförler bu tedbirlere uymak zorunda
MASKESİZ MÜŞTERİ ALINMAYACAK

Sektörde birçok değişiklik yaşandığını ifade eden Sarıkaya, “Müşteriler içeri girerken ateşini ölçüyoruz, maskesiz içeri almıyoruz, maskesi olmayan müşterilerimize de maske verebiliyoruz. Tamamen kişiye özel ürünler kullanıyoruz. Makaslarımız da steril makinesinde steril edilerek paketleniyor” ifadelerini kullandı.
RANDEVUSUZ MÜŞTERİ ALINMIYOR

İçeriye randevusuz müşteri almadıklarına vurgu yapan Sarıkaya, sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Salonumuza randevusuz müşteri almıyoruz. Randevularımızı da saat başı almaya özen gösteriyoruz. Telefondan randevuları ayarlayabiliyoruz. Salonumuzda bekleyen müşterimiz bulunmuyor. İçerde VIP bölümümüz var ve orada da kronik hastalığı olan kişilere hizmet veriyoruz”

Beklenen gün geldi! Yeni dönemde kuaförler bu tedbirlere uymak zorunda
PERSONELE DE MASKE-SİPERLİK ZORUNLULUĞU

Sarıkaya, personellere de bir takım yaptırımların uygulandığına dikkat çekerek, “Personellerimiz de maske, eldiven ve siperlik takmak zorundalar. En üst seviyeye kadar bu hususlara dikkat ediyoruz. Hijyen açısından kesinlikle fırça tarak kullanmıyoruz. Gözlerine kıl gelmemesi için kesim siperliği kullanıyoruz. Tek kullanımlık kesim örtüleri ve havlularımız var. Ense fırçaları yasaklandı ve biz kesinlikle ustura tıraşı yapmıyoruz.” dedi.

Beklenen gün geldi! Yeni dönemde kuaförler bu tedbirlere uymak zorunda

“HAVLULARI 60-90 DERECE KURALINA UYGUN YIKIYORUZ”

Tek kullanımlık havluların yanında, diğer havluların da 60-90 derece aralığında yıkanarak tekrar paketli şekilde kendilerine ulaştığını ifade eden Sarıkaya, şunları söyledi: “Diğer havlularımız da 60-90 derece aralığında yıkanarak bize tekrar paketli geliyor. Bu havluları da her müşteriye özel kullanıyoruz. Kullandığımız havluları kirli sepetinde biriktiriyoruz ve yıkama şirketinden teslim alınarak bize tekrar paketli halde geliyor.”
İKRAMLAR KALDIRILDI

Sarıkaya, çay ve kahve servislerinin de artık son bulduğunu dile getirerek; “Sadece paketli halde su servisi yapabiliyoruz. Müşteriler de bu durumdan memnun olduğunu söylüyor. Çünkü sağlık hem bizim için hem de müşterilerimiz için çok önemli. Tedbirlerimizi en üst seviyede alıyoruz” sözlerine yer verdi.

Kaynak: DHA

Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

572
Share via
172 Paylaşım, 572 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
400
Şaşkın
Şirin Şirin
333
Şirin
Lanet Etmek Lanet Etmek
266
Lanet Etmek
Başarısız Başarısız
200
Başarısız
Eğlence Eğlence
133
Eğlence
Nefret Nefret
666
Nefret
hate hate
333
hate
confused confused
666
confused
fail fail
466
fail
fun fun
400
fun
geeky geeky
66
geeky
love love
533
love
lol lol
600
lol
omg omg
400
omg
win win
200
win
Yusuf Tanışman
Araştırırken Öğrenen Öğrendiklerini Yazarak Mutlu Olan Biriyim. 10 Yıldır Bir Çok Blogda Çeşitli Konularda Yazarlık Yaptım ve Bundan Sonra mavimod.com Ailesindeyim.

0 Yorum

Bir Cevap Yazın

Share via
Bir Format Seçin
resim
Fotoğraf veya GIF
Video
Youtube ve Vimeo Gömmeleri
kişilik testi
Kişilik hakkında bir şeyler ortaya çıkarmayı amaçlayan bir dizi soru
Dereceli Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı oy verin
bilgi yarışması
Bilgiyi kontrol etmeyi amaçlayan doğru ve yanlış cevapları olan bir dizi soru
Listeyi Aç
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi gönderi için oy verin
Ses
Soundcloud veya Mixcloud Gömmeleri
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Öykü
Gömmeler ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
geri sayım
Klasik İnternet Geri Sayımları