Bülent Gardiyanoğlu ile annelik üzerine

Bülent Gardiyanoğlu ile annelik üzerine;Doğum yapmak anne olmak için yeterli midir yoksa başka erdemleri mi vardır? Anne sevgisi, dünyayı değiştirebilecek kadar güçlü müdür? Aklımızda anne


542
Share via
142 Paylaşım, 542 Beğeni

cicek-sevgisi

Doğum yapmak anne olmak için yeterli midir yoksa başka erdemleri mi vardır? Anne sevgisi, dünyayı değiştirebilecek kadar güçlü müdür? Aklımızda anne sevgisiyle ilgili tüm sorular için yazar, Bülent Gardiyanoğlu ile görüştük ve özel açıklamalarını size ulaştırıyoruz.

Şimdiki eşimizi, arkadaşlarımızı, dostlarımızı kısacası hayatımızdaki herkesi, bir önceki nesil annelerimiz yetiştirdi. Şimdi sıra yeni nesil jenerasyonun yetiştirilmesinde. Bu noktada annelere büyük görev düşüyor. Farkındalıklı, mutlu, huzurlu, başarılı, sağlıklı yeni bir nesil yetiştirmeye hep birlikte niyet ediyoruz.

Sevgili Anneler,

Büyük bir görev için seçildiniz. Göreviniz yeni nesil çocukları yetiştirmek. Bir çocuğun ihtiyacı olan manevi herşeyi ona sağlamak. Sizin çocuklarınız Allah’ın ışık ve sevgi dolu çocukları. Tıpkı sizin gibi. Sizin göreviniz Yaradanın saf sevgisiyle çocuklarınızı sevmeniz. Çocuklarınızı koşulsuz   sevgiyle sevebiliyorsunuz. Bu görevin kutsal yanı koşulsuz sevebilmek. Koşulsuz sevme şansı ilk önce siz annelere verildi. Koşulsuz sevebildiğiniz için koşulsuz fedakarlıklar yapabiliyorsunuz. Bu kutsal görev sırasında sizden istenen kendinizi unutmamanız ve kendinize değer verip vakit   ayırmanız. Bir çocuğun, korkuları dengede, farkındalıklı, bilgili ve empati kurabilen bir anneye   ihtiyacı vardır. Çocuğunuz boş bir bardak, sizde sürahi olun. Eğer sürahide su yoksa bardağı   dolduramazsınız. Anne olarak tam donanımlı değilseniz, çocuğunuza istenilen katkıyı koyamazsınız. Çocuğunuzu siz dünyaya getiriyorsunuz. Ama yanıldığınız nokta; çocuğunuzun size ait olduğudur.

pembe-yesil-cicek

Çocuğunuz sizin tarafınızdan dünyaya geliyor fakat o sizden bağımsız ayrı bir birey. Onunda   duyguları, düşünceleri ve seçimleri olacaktır. Onu büyütür, yetiştirir ve eğitirsiniz. Ama duygularına, düşüncelerine ve seçimlerine karışmanız çatışmaya neden olur.

Sağlıklı bir çocuğun düşündüklerini özgürce söyleme, duygularını ifade etme ve seçimlerini içinden geldiği gibi yapma şansı olmalıdır. Bu şansı siz yaratmalısınız. Çocuğunuzu, çocuk olarak değilde farklı bir birey olarak görerek işe başlayabilirsiniz. Farklı bir birey olduğuna göre sizden farklı duyguları,düşünceleri ve seçimleride olacaktır. Bir elin beş parmağıda bir olmayacağı gibi çocuğunuzda sizinle aynı olmayacaktır. Çocuğunuz atalarınızdan öğrendiğiniz ve aslında size bile yanlış gelen kalıplar içine sokmanız çok büyük bir yanılgıdır. Tabii ki toplumun örf, adet, gelenek ve göreneklerini öğreteceksiniz. Sadece bunu yaparken önce kendi kalp süzgecinizden geçirmeniz gerekiyor.

vazoda-cicek

Bize öğretilen her bilgi doğru olmayabilir. Daha yeni bilgiler için adım atın. Kendi doğrularınızı çocuğunuza kabul ettiremeyeceğiniz gibi onun doğrularını da siz kabul etmek zorunda değilsiniz. Çocuğunuzu sevin, sayın fakat endişe etmeyin. Endişe ve benzeri korkularınızla sadece çocuğunuza olumsuz katkı koyarsınız ve zaman içinde korktuğunuz birçok şeyin   çocuğunuzun başına geldiğini görürsünüz. Sizden istenen çocuklarınızı olumlu, tam ve bütün bir şekilde topluma kazandırmanız.

Yeni nesil jenerasyonun sevgiyle ve farkındalıklarla yetiştirilmesini niyet ediyoruz.

Hepimiz aynı gemideyiz ve aynı yöne gidiyoruz… Birbirimizden sorumluyuz..

Sevgilerimizle

Bülent Gardiyanoğlu

http://www.bulentgardiyanoglu.com

Facebook     :     http://www.facebook.com/bgardiyanoglu

Twitter        :     http://www.twitter.com/bgardiyanoglu

Instagram   :     http:// www.instagram.com/bgardiyanoglu


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

542
Share via
142 Paylaşım, 542 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
600
Şaşkın
Şirin Şirin
533
Şirin
Lanet Etmek Lanet Etmek
466
Lanet Etmek
Başarısız Başarısız
400
Başarısız
Eğlence Eğlence
333
Eğlence
Nefret Nefret
200
Nefret
hate hate
533
hate
confused confused
200
confused
fail fail
666
fail
fun fun
600
fun
geeky geeky
266
geeky
love love
66
love
lol lol
133
lol
omg omg
600
omg
win win
400
win
Mavimod

Efsane

0 Yorum

Bir Cevap Yazın

Share via
Bir Format Seçin
resim
Fotoğraf veya GIF
Video
Youtube ve Vimeo Gömmeleri
kişilik testi
Kişilik hakkında bir şeyler ortaya çıkarmayı amaçlayan bir dizi soru
Dereceli Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı oy verin
bilgi yarışması
Bilgiyi kontrol etmeyi amaçlayan doğru ve yanlış cevapları olan bir dizi soru
Listeyi Aç
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi gönderi için oy verin
Ses
Soundcloud veya Mixcloud Gömmeleri
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Öykü
Gömmeler ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
geri sayım
Klasik İnternet Geri Sayımları