Bulut teknolojileri 400 milyar dolar pazar potansiyeli barındırıyor


570
Share via
170 Paylaşım, 570 Beğeni

Türkiyenin en büyük kurumsal yazılım şirketi Etiya, ihracatı odağa alan büyüme planı çerçevesinde yurtdışı iş birliklerine ara vermeden devam ediyor. 2019 yılını hem yurtdışında hem de yurtiçindeki pazarlarda planlananın ötesinde bir büyüme ile kapatan Etiya, 2020 yılında da büyümesini devam ettirmek için küresel ölçekte hizmet veren markalarla iş birliklerini hayata geçiriyor.

Bulut teknolojileri 400 milyar dolar pazar potansiyeli barındırıyor


Bu strateji çerçevesinde Etiya, “Telco as a Service” (TaaS) çözümlerini sunmak için Amazon Web Services (AWS) ile iş birliğini duyurdu. İş birliği kapsamında Etiya’nın yapay zeka tabanlı; CRM, Omni Channel Dijital Önyüz, Müşteri Hizmetleri Yönetimi, Ürün Kataloğu, Teklif Yönetimi, Faturalandırma Yönetimlerini de içeren iş ve operasyon destek sistemleri AWS bulut ortamında “Telco as a Service” olarak hizmet verecek. Geçtiğimiz yıllarda da bu alanda gerçekleştirdiği başarılı çalışmaları ile adını duyuran Etiya, yeni global iş birliği ile de hizmet vereceği operatör sayısını artırmayı hedefliyor.

Etiya CEO’su Aslan Doğan, “Operatörlerin geleneksel iş destek sistemlerini dijitalleştirmesine ve %100 dijital markalar yaratmalarına yardımcı olmada önemli bir rol oynayan Etiya, AWS ile birlikte “Telco as a Service” çözümleri için yeni fırsatlar bulma konusunda global pazarda konumunu güçlendiriyor. Altyapı yatırımı şirketler için oldukça önemli bir gider kalemi, bu nedenle kaynakların en akılcı şekilde kullanımı için tüm dünyada yeni iş modelleri geliştiriliyor. Everything-as-a-service (XaaS) de sektörel verimliliği artıran en önemli modellerden. Bu sayede bulut ortamını kullanan kurumlar, altyapıya ayıracakları kaynakları ürün ve servis geliştirmeye ayırarak yeni gelir kalemleri oluşturabiliyor. Yüksek verimlilik nedeniyle pazardan beklenti oldukça büyük, 2025 yılına kadar 400 milyar dolarlık bir potansiyel yaratacağı düşünülüyor. Biz de geliştirdiğimiz ürünlerle ihracatı önceliklendiren bir yaklaşımla küresel iş birliği fırsatlarını değerlendiriyoruz” dedi.


Ses ve SMS gibi geleneksel yapıların azalan talep ve gelir yaratma potansiyeli nedeniyle Telekomünikasyon sektörü yeni gelir kalemleri yaratmaya ve verimliliği artıracak tasarruf tedbirleri geliştirmeye odaklandı. Her iki konuda da şirketlere esneklik sağlayan Telco as a Service”, operatörlerin çok kısa sürede yeni pazarları hedeflemek ve mevcut markalarından çok farklı teklifler oluşturmak için dijital marka olarak konumlandırabilecekleri hizmetleri sağlayabilmelerine imkan sunuyor. Bu kapsamda, tamamen dijital ve mevcut sistemlerinden ayrı, yapay zeka tabanlı bir iş destek sistemi sağlıyor. Bulut teknolojilerini erken benimseyen şirketler daha fazla esneklik, daha düşük maliyetler, gelişmiş işlevsellik avantajlarını elde ederken müşteri odaklı yaklaşımlarıyla da rekabette öne çıkma şansını yükseltiyor.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

570
Share via
170 Paylaşım, 570 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
333
Şaşkın
Şirin Şirin
266
Şirin
Lanet Etmek Lanet Etmek
200
Lanet Etmek
Başarısız Başarısız
133
Başarısız
Eğlence Eğlence
66
Eğlence
Nefret Nefret
600
Nefret
hate hate
266
hate
confused confused
600
confused
fail fail
400
fail
fun fun
333
fun
geeky geeky
666
geeky
love love
466
love
lol lol
533
lol
omg omg
333
omg
win win
133
win
Yusuf Tanışman
Araştırırken Öğrenen Öğrendiklerini Yazarak Mutlu Olan Biriyim. 10 Yıldır Bir Çok Blogda Çeşitli Konularda Yazarlık Yaptım ve Bundan Sonra mavimod.com Ailesindeyim.

0 Yorum

Bir Cevap Yazın

Share via
Bir Format Seçin
resim
Fotoğraf veya GIF
Video
Youtube ve Vimeo Gömmeleri
kişilik testi
Kişilik hakkında bir şeyler ortaya çıkarmayı amaçlayan bir dizi soru
Dereceli Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı oy verin
bilgi yarışması
Bilgiyi kontrol etmeyi amaçlayan doğru ve yanlış cevapları olan bir dizi soru
Listeyi Aç
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi gönderi için oy verin
Ses
Soundcloud veya Mixcloud Gömmeleri
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Öykü
Gömmeler ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
geri sayım
Klasik İnternet Geri Sayımları