Cildinizi Bahara Hazırlayın!

Kış aylarının zorlu hava koşullarını geride bırakmaya başladığımız şu günlerde cildinizin karşılaştığı yıpratıcı etkileri geride bırakmanın da vakti geldi.


531
Share via
130 Paylaşım, 531 Beğeni

Kış aylarının zorlu hava koşullarını geride bırakmaya başladığımız şu günlerde cildinizin karşılaştığı yıpratıcı etkileri geride bırakmanın da vakti geldi.

Soğuk ve kuru hava, cildin nemini azaltarak kurumasına ve tahriş olmasına yol açar. Kışın özellikle açıkta kalan elleriniz ve yüzünüz de bu hava koşullarına en çok maruz kalan bölgelerimiz maalesef. Nemini yitiren, kuruyan ve çatlayan cildin ihtiyaç duyduğu bakımı sağlamak, onu bahara hazırlayıp canlandırmak için hazırladığımız bakım önerilerine bakmaya ne dersiniz? Haydi o zaman bu hafta sonu için hazırlıkları yapalım ve kendimize bakım günü ilan edip cildimizi bahara hazırlayalım!

Ölü derilerden kurtulun!

Düzenli peeling ile ölü hücrelerden kurtulun

Cildi canlandırmak, kış mevsiminin etkilerinden kurtarmak, ölü deri ve kirlerden arındırmak için gerekli adımların en önemlisi peeling uygulamasıdır. Cilt tipinize uygun seçtiğiniz bir peelingi özellikle banyo sonrası haftada 1 veya 2 kez uygulayıp cildinizi arındırabilirsiniz. Eğer cildiniz kuru ise daha ince taneli, cildiniz yağlı ise daha iri taneli peelingler seçebilirsiniz. Cildinize nazikçe ve dairesel hareketlerle uygulayacağınız peeling ile cildin ihtiyaç duyduğu bakımın ilk adımını gerçekleştirebilirsiniz.

Sıra siyah noktalarda!

Siyah noktalarınızı sakın sıkmayın

Ah o siyah noktalar, çoğumuzun korkulu belası değiller mi? Siyah noktalardan arınmak için göz önünde bulundurmanız gereken en önemli kural; sakın sıkmayın! Ciltte biriken kir ve ölü derilerin sonucu olarak ortaya çıkan siyah noktaları yok etmek için cildimizi doğru şekilde temizlemek ve düzenli olarak peeling yapmak ilk aşama olacaktır. Haftada 1 veya 2 gün iyice temizlenmiş cildinize maske yaparak mevcut siyah noktalardan kurtulabilirsiniz.

Peki ya cildinizi beslemeye ne dersiniz?

Serum ya da krem ile cildinizi besleyin

Cildinizin en önemli beslenme kaynağı nemlendiricilerdir. Cildiniz kaybettiği su sebebiyle saha çok kurur, yaşlanır hatta ve hatta lekeler meydana gelmeye başlar. Bu aşamada sabah ve akşam cildinizi doğru bir şekilde nemlendirmeniz çok önemli. Cildinize en uygun nemlendirici krem ya da serum seçiminiz ile cildinize ihtiyacı olan besini vermeyi unutmayın.

Güneşten korumayı da unutmayın!

Baharda da güneş kremi sürmeyi unutmayın

Kış aylarında güneşten uzak kalan cilt, baharın gelmesiyle birlikte güneşle tekrar iletişim kurmaya başladı. Bu durum her ne kadar olumlu gibi görünse de güneşten yayılan zararlı ışınlar foto yaşlanmayı hızlandırmakla kalmaz aynı zamanda ciltte lekelerinin oluşmasına zemin hazırlar. Güneşle temasın artacağı şu günlerde cildi korumak için mutlaka yüksek koruma faktörlü güneş kremleri kullanılmalıdır. Güneş kremleri cildin yapısına göre seçilmelidir.

Su içmeyi ihmal etmeyin!

Su içmeyi ihmal etmeyin

Sağlıklı beslenmenin en önemli adımı olan su tüketimi aynı zamanda cildinizin ihtiyacı olan suyun da karşılanması için çok önemli. Cildinizin daha parlak ve taze görünmesini ve hücre yenilenmesini sağlamak için günde en az 8 bardak (2 litre) su içmeyi unutmayın!


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

531
Share via
130 Paylaşım, 531 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
200
Şaşkın
Şirin Şirin
133
Şirin
Lanet Etmek Lanet Etmek
66
Lanet Etmek
Başarısız Başarısız
666
Başarısız
Eğlence Eğlence
601
Eğlence
Nefret Nefret
466
Nefret
hate hate
133
hate
confused confused
466
confused
fail fail
266
fail
fun fun
200
fun
geeky geeky
533
geeky
love love
334
love
lol lol
400
lol
omg omg
200
omg
win win
667
win
Zeynep Demir

Kıdemli

Bilgi ve tecrübelerimi paylaşmayı seviyorum. Bende mavimod.com ailesindeyim.

0 Yorum

Bir Cevap Yazın

Share via
Bir Format Seçin
resim
Fotoğraf veya GIF
Video
Youtube ve Vimeo Gömmeleri
kişilik testi
Kişilik hakkında bir şeyler ortaya çıkarmayı amaçlayan bir dizi soru
Dereceli Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı oy verin
bilgi yarışması
Bilgiyi kontrol etmeyi amaçlayan doğru ve yanlış cevapları olan bir dizi soru
Listeyi Aç
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi gönderi için oy verin
Ses
Soundcloud veya Mixcloud Gömmeleri
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Öykü
Gömmeler ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
geri sayım
Klasik İnternet Geri Sayımları