Dünyanın En İyi 10 Seri Filmi

Belirli bir evren ya da olay örüntüsü içerisinde işleyen seri filmlerinin birçok başarılı ve sağlam örneği bulunur. Geçtikleri evrenleri ve unsurlarını başarılı bir şekilde özgün karakterleri ile sunan seri filmlerini belirlenmiş sıralamaları ile izleyebilirsiniz.


532
Share via
133 Paylaşım, 532 Beğeni

Belirli bir evren ya da olay örüntüsü içerisinde işleyen seri filmlerinin birçok başarılı ve sağlam örneği bulunur. Geçtikleri evrenleri ve unsurlarını başarılı bir şekilde özgün karakterleri ile sunan seri filmlerini belirlenmiş sıralamaları ile izleyebilirsiniz.

Seri filmleri sinema severler tarafından ilgiyle izlenen yapımlar arasında yer alır. Birbirinin devamı seri filmleri, serinin olay örgüsüne ve karakterlerine ilgi duyan izleyiciler tarafından ilgiyle takip edilir. Sıralamasına uygun bir şekilde izleyeceğiniz seri filmleri, serinin evrenine, karakterlerine ve olay örgüsüne daha detaylı bir şekilde hâkim olabilmenizi sağlar. İlgi duyduğunuz filmlerin devam filmlerini de izleyerek keyifli vakit geçirebilirsiniz. Seri filmlerinin başarılı ve sağlam örnekleri akredite kurumlar tarafından prestijli ödüllere layık görülürken aynı zamanda seyircilerin de beğenisini, toplar. Aşağıdaki seri filmlerini izleyerek ikonik serilere bir başlangıç yapabilir ve keyifli vakit geçirebilirsiniz. Beğendiğiniz filmlerin devam filmlerini de izleyebilir ve böylece ilgi duyduğunuz evrene dair bilgi alabilirsiniz.

Son Durak – Destination

Son Durak 1 - Final Destination 1

Ölümün ne zaman geleceğini öngören bir gencin maceralarını anlatan Son Durak serisi 5 filmden oluşur. Serinin başrol karakteri olan Alex Brownin ölümün ne zaman kapısını çalacağını bilmektedir. Fakat Alex’in bunu bilmesi engelleyebilmesi için yeterli değildir. Ölüm sürekli olarak kurbanlarının kaçış yollarını kapatmak ve canlarını alabilmek için elinden geleni yapmaktadır. Alex ve arkadaşları Paris’e bir gezi düzenler ve yola çıkmaya hazırlanır. Alex, uçağın havada kaza geçireceğini ve düşeceğini öngörür. Alex ve arkadaşları uçaktan inmeyi başarır. Uçak havada patlar ve yolcular hayatlarını kaybeder. Alex ölümden kurtulduklarını düşünmektedir.

Karayip Korsanları – Siyah İncinin Laneti

Karayip Korsanları 1 Siyah İncinin Laneti

Gizemli büyücülerin cesur ve tehlikeli korsanlar ile buluştuğu, iğnelemenin ince bir karanlık çizgi olarak ilerlediği Karayip Korsanlar serisi 6 filmden oluşur. Seri boyunca birbirinden tuhaf karakterlere sahip olan korsanlar bu fantastik ve tehlikeler ile dolu dünyada hayatta kalmaya ve hazine bulmaya çalışır. Bir valinin kızı olan Elizabeth, Jamaica’ya yaptığı bir yolculuk sırasında gemi enkazına rastlar. Bu kazadan kurtulabilen tek kişi Will’dir. Elizabeth, Will’in bir korsan olduğunu kolyesinden anlar ve kolyesini alır. Yıllar sonra talihsiz Elizabeth korsanlar tarafından kaçırılır. Jack Sparrow Elizabeth’i kurtarmak için harekete geçer.

Kill Bill

Kill Bill Bölüm 1 - Kill Bill Vol 1

Kan ve dövüş sanatlarının felsefesine inen Kill Bill serisi 2 filmden oluşur. Bill isimli bir adam, birbirinden yetenekli kadınlardan oluşan bir çete yürütmektedir. Bu çetenin üyelerinden olan, ‘kara mamba’ lakaplı bir kadın, Bill tarafından ihanete uğrar. Kara Mamba, bir hastanede felç olmuş bir şekilde uyanır. Yıllardır bu hastanede bilinci kapalı bir şekilde yatan Kara Mamba, birbirinden çirkin olaylara maruz kalmıştır. Artık uyanan Kara Mamba felçlidir. Bir süre sonra eski sağlığına kavuşan Kara Mamba, Bill’den ve dostlarından intikam almak üzere harekete geçer.

Demir Adam – Iron Man

Demir Adam 1 - Iron Man 1

Marvel Studios’un en sevilen serilerinden olan Demir Adam serisi 3 filmden oluşur. Serinin başrol karakteri olan Tony Stark başarılı bir mühendistir. Aynı zamanda kadınlara da oldukça düşkündür. Tony Stark kendi ülkesi için füze üretmektedir. Afganistan’da bir füze denemesi yapan Tony Stark esir alınır. Kendisini esir alan kişiler, bir füze yapmasını istemektedir. Fakat Tony Stark bir füze üretmek yerine eşsiz mekanizmalar ile donatılmış üstün bir giyilebilir zırh tasarlar. Söz konusu zırh birbirinden tehlikeli özelliklere sahiptir. Tony Stark bu zırhı giyerek kaçmayı amaçlamaktadır.

Bitirim İkili – Rush Hour

Bitirim İkili 1 - Rush Hour 1

Lee başarılı bir dedektiftir ve kendisinden beklenmeyen başarılara imza atmıştır. Çin kültürü için önemli bir yer tutan değerli bir hazineyi hırsızların elinden kurtarmayı başaran Dedektif Lee milli kahraman olarak görülmektedir. Lee kariyerinin zirvesindedir. Fakat bu uzun sürmez ve kısa süre sonra bela tekrar baş gösterir. Amerika’nın, Çin konsolosu olan Han’ın kızı kaçırılır. Dedektif Lee ise kızı kurtarmak üzere harekete geçer. Lee için sıradan ilerleyen bu görev, Amerikalı bir polis olan James’in kendisini kontrol etmesi amacıyla gelmesi üzerine talihsizliklerle dolu bir komedi macerası haline dönüşür.

Yenilmezler – The Avengers

Yenilmezler 1 - The Avengers 1

Marvel evreninin en detaylı ve kalabalık örneklerinden olan Yenilmezler serisi 4 filmden oluşur. Seri boyunca birbirinden yetenekli süper kahramanlar çetrefilli ve olağanüstü unsurlarla dolu mücadeleler arasında sıkışıp kalır. SHIELD isimli bir barış örgütünün lideri olan Nick Fury, bir tehlikenin bütün dünyayı yok etmek üzere olduğunun farkına varır. Bu mücadeleyi kazanmak isteyen Nick Fury, birbirinden tehlikeli düşmanlarını yenmek zorundadır. Bunu tek başına yapamayacağını bilen Nick, olağanüstü süper kahramanlardan oluşan bir ekip kurar ve bu ekibe de ‘Yenilmezler’ adını verir. Yenilmezler dünyayı kurtarmak için harekete geçer.

Arınma Gecesi – The Purge

Arınma Gecesi - The Purge

Amerikan hükümetinin cezalandırma ve hapishane sisteminin çökmek üzere olmasıyla ortaya çıkan tuhaf bir çözümün sonuçlarını anlatan Arınma Gecesi serisi 5 filmden oluşur. Amerika’da suç oranı hiç olmadığı kadar artmıştır. Suçlular sürekli olarak hapishanelere gönderilmektedir. Nihayet hapishaneler tamamen dolar. Suçluların gidebileceği bir yer yoktur. Amerikan hükümeti suçlularla baş edebilmek için garip bir yöntem açıklar. Yılda 12 saat boyunca suçlular yakalanmayacak ve cezalandırılmayacaktır. Bu 12 saat boyunca ne hastaneler ne de polisler yardım etmeyecektir. 12 saat boyunca suçtan etkilenen insanlar suçlulara istediklerini yapabilecektir.

Felekten Bir Gece

Felekten Bir Gece

Tuhaflıklarla dolu bir arkadaş grubunun maceralarını anlatan Fevkalade Bir Gece serisi 3 filmden oluşur. Seride birbirlerinden farklı karakterlere sahip arkadaşların bir arada katlanmak zorunda kaldıkları maceralar anlatılır. Söz konusu arkadaş grubunun bir üyesi evlenmek üzeredir. Arkadaş grubu, düğünden iki gün önce bir bekarlığa veda partisi yapmaya karar verir. Bekarlığa veda partisi için yapılan seyahatte arkadaş grubu, otel odalarında kendilerini kaplan, tavuklar ve dolapta ağlayan bir bebek ile bulur. Bu noktadan sonra olaylar kontrol edilemez şekilde değişmeye başlar. Düğün yaklaşmak üzeredir fakat damat ortada yoktur.

Siyah Giyen Adamlar – Men in Black

Siyah Giyen Adamlar 1 - Men in Black 1

Hollywood’un ikonik ajan türünün öncülerinden birisi olan Siyah Giyen Adamlar serisi 4 filmden oluşur. Aksiyon ve bilim kurgu öğelerinin kurgusal bir şekilde karıştırıldığı bu seride Dünya dışından gelen varlıklarla ajanlar ilgilenir. Hükümete bağlı olarak çalışan fakat halktan gizlenen bir ajan olan Ajan K, Ajan J adında amatör bir ajan ile çalışmaktadır. Bu iki ajan, Dünya dışından gelen canlılar ile temas halindedirler. Bu canlıların elinde hafıza silmek ve lazer tabancaları gibi üstün bir teknolojinin ürünü olan silahlar bulunmaktadır. Ajanlar oldukça zorlu mücadeleler vermek zorunda kalır.

Elm Sokağında Kabus

Elm Sokağında Kabus

Fred Krueger isimli psikopatın geri dönüşünü konu alan Elm Sokağındaki Kâbus serisi 8 filmden oluşur. Fred Krueger’ın ailelerin çocuklarına zarar verdiği sanılmaktadır. Fakat aileler bunu engelleyebilmek için Fred’i linç eder. Bu olay üzerinden yıllar geçer. Fred tekrar ortaya çıkar. Fred’in hayaleti, rüyalara girerek çocukları öldürmektedir. Fred’in parmakları jilet kadar keskin olan bıçaklar ile doludur. Fred, uykuya dalan çocukların rüyalarına girerek onları öldürmekte ve intikamını almaktadır. Gözü dönmüş psikopat Fred’den kurtulmak isteyen çocukların yapması gereken tek şey ise uyumamak ve sürekli olarak uyanık kalmaktır.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

532
Share via
133 Paylaşım, 532 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
400
Şaşkın
Şirin Şirin
333
Şirin
Lanet Etmek Lanet Etmek
266
Lanet Etmek
Başarısız Başarısız
200
Başarısız
Eğlence Eğlence
133
Eğlence
Nefret Nefret
666
Nefret
hate hate
333
hate
confused confused
666
confused
fail fail
466
fail
fun fun
400
fun
geeky geeky
66
geeky
love love
533
love
lol lol
600
lol
omg omg
400
omg
win win
200
win
Yusuf Tanışman
Araştırırken Öğrenen Öğrendiklerini Yazarak Mutlu Olan Biriyim. 10 Yıldır Bir Çok Blogda Çeşitli Konularda Yazarlık Yaptım ve Bundan Sonra mavimod.com Ailesindeyim.

0 Yorum

Bir Cevap Yazın

Share via
Bir Format Seçin
resim
Fotoğraf veya GIF
Video
Youtube ve Vimeo Gömmeleri
kişilik testi
Kişilik hakkında bir şeyler ortaya çıkarmayı amaçlayan bir dizi soru
Dereceli Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı oy verin
bilgi yarışması
Bilgiyi kontrol etmeyi amaçlayan doğru ve yanlış cevapları olan bir dizi soru
Listeyi Aç
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi gönderi için oy verin
Ses
Soundcloud veya Mixcloud Gömmeleri
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Öykü
Gömmeler ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
geri sayım
Klasik İnternet Geri Sayımları