EN İYİ ÜCRETSİZ BLOGGER TEMALARI

EN İYİ ÜCRETSİZ BLOGGER TEMALARI


536
Share via
136 Paylaşım, 536 Beğeni

EN İYİ ÜCRETSİZ BLOGGER TEMALARI

Yıllar önce ilk defa Blogger kullanarak blog dünyasına adım atmıştım. Uzunca bir süre blogger ile yola devam ettim. Arada diğer servisleri de denediğim oldu ama ücretsiz blog servisleri arasında Google’ın sahibi olduğu blogger.com’un yerinin apayrı olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Ben WordPress ile tanıştıktan sonra blogger’dan biraz uzak kaldım. Şu an mavimod.com gördüğünüz üzere WordPress altyapısını kullanmakta.

Ücretsiz ve Kaliteli Blogger Temaları

Yazımızın konusu olmadığı için Blogger ve WordPress karşılaştırması yapmayacağım. Her ikisinin de kendine göre bir çok avantajı bulunuyor. Bu yazımda blogger kullanan arkadaşlar için bir birinden kaliteli ve ücretsiz temalara yer verdim. Blogunuzun görünümünü bu ücretsiz blogger temaları sayesinde değiştirebilirsiniz.

Mobil uyumlu blogger temaları : Aşağıda bağlantılarını verdiğim bütün temalar mobil uyumludur. Telefon ve tablet gibi cihazlar için mobil versiyonları bulunan temalardır.

Blogger halihazırda farklı tema seçenekleri sunuyor olsa da bu temalar yerine daha profesyonel bir görünüme sahip olan temaları tercih etmenizin daha doğru olacağını düşünüyorum. Blogger’ın kullanıma sunduğu tema seçeneği hem kısıtlı hem de hep birbirine benzeyen ve biraz basit kalan temalar.

Revoltify Blogger Teması

İlk paylaşacağım temanın ismi Revoltify. Oldukça şık ve minimalist bir blogger teması. Sağ bölümde sidebar yer alıyor. Footer bölümünde üç sütunlu bir yapıya sahip. Sidebar bölümünde sosyal medya hesaplarınıza bağlantı vermeniz mümkün. Yine burada yer alan bileşen sayesinde son yazılar ve yorumlar sekmeli şekilde gösterebilirsiniz. Temaya reklamları kolayca eklemeniz için kullanabileceğiniz bileşenler de eklenmiş durumda.

Revoltify Blogger Teması

Download | Demo

MDFOSTRAP

MDFOSTRAP material design ilkelerine göre geliştirilmiş oldukça şık bir tema. Blogger kullanıyor olsaydım blogger temaları içinden kesinlikle ilk seçeneklerimden biri bu tema olurdu. 2 sütunlu yapıya sahip olan temanın içerdiği açılır menü oldukça kullanışlı. Sosyal medya hesaplarınıza bağlantı verebileceğiniz ikonlar ve yazıların paylaşılmasını sağlayan ikonlar unutulmamış. Temanın sidebar bölümünde sunulan popüler yazılar ve kategoriler bileşenlerinin tasarımı çok başarılı.

MDFOSTRAP Blogger Teması

Download | Demo

Blogmag Blogger Teması

Blogmag modern görünümlü ve bir çok site için uygun olan blogger temalarından biri. Sekmeli bir şekilde içeriklerinizi göstermenize yarayan widget ve sosyal medya hesaplarınıza bağlantı verebileceğiniz şık sosyal medya ikonları temada yer almaktadır. Yazıların altında ilgili yazının facebooktwitter ve google plus‘ta paylaşılmasını sağlayan bağlantılar eklenmiş durumda. Temanın renklerinde ve fontlarında istediğiniz değişiklikleri yapabilirsiniz fakat kullanıma sunulan hali oldukça şık ve değişiklik yapmadan da kullanabilirsiniz.

Download |  Demo

Addiction Blogger Template

Addiction arama motoru dostu SEO açısından oldukça başarılı bir blogger teması. Temada sosyal paylaşım ikonları yer almakta. Bilgisayarın yanında telefon ve tabletlerle uyumlu olan tema size tavsiye edeceklerim arasında ilk sıralarda yer alıyor.

Download |  Demo

Timeline Blogger Teması

Blog yazılarınızı Timeline yani Türkçe ifade edecek olursak zaman çizelgesi (ya da zaman tüneli) şeklinde göstermenizi sağlayan farklı ve oldukça kullanışlı bir blogger teması.

Download |  Demo

Loveria Blogspot Teması

Renkleri ve tasarımı göz önüne alındığında moda sitesi, güzellik sitesi gibi daha çok kadınlara yönelik siteler için kullanılabilecek şık bir tema.

Download |  Demo

FlatMag

Magazine stili ücretsiz bir blogger teması. Template bir çok farklı sitede kullanıma uygun şekilde dizayn edilmiş. Blogger şablonunun renk düzenini beğendim ve sosyal medya paylaşım ikonları gibi özellikler temaya artı ğuan sağlıyor.

Download |  Demo

Lycoris

Lycoris tek sütunlu ana sayfa tasarımına sahip ve resimlerle yazılara bağlantılar verilen bir tema. Temanın özellikle fotoğraf galerileri için oldukça uygun olduğunu söyleyebilirim. Blogger için bir fotoğraf teması arıyorsanız bu temayı mutlaka denemelisiniz.

Download | Demo

Masign

Masign oldukça başarılı, sade bir blogger teması. Material design ilkelerine göre oluşturulmuş temanın sidebar bölümünde yazılarınızı, yorumları sekmeli bir bileşen içinde gösterebiliyorsunuz. Temanın header bölümündeki ikonlarla ulaşılabilen menüler oldukça kullanışlı.

Download | Demo

CoolMag

Magazin stili blogger temaları arasında mutlaka şans vermeniz gereken temalardan biri.

DownloadDemo

Gridz

Bu temada yazılar 3 sütunlu bir ızgarada gösterilir. Temanın üst bölümünde ise oldukça şık bir slider yer almakta. Temanın tasarımı, renk seçimi ve kullanılan efektler çok başarılı.

Download | Demo

Minimalist & Responsive blogger temaları

Minimal blogger teması

Demo | İndir

Minimal adının hakkını verecek sadelikte tasarlanmış bir blogger teması. İki sütunlu temanın sağ tarafında sidebar bölümü yer alıyor. Tema kullanışlı bir menü, hakkında bölümü için bir widget, resim ve video thumbnail desteği içeriyor.

Pratico

Demo | İndir

İki tane sütun bulunan temada thumbnail görseli büyük boyutlu olarak gösteriliyor. Son eklenen yazıları küçük resimlerle birlikte listeleyebiliyorsunuz.

NewsPress

Demo | İndir

NewsPress Fabthemes’inWordPress için tasarlanmış temanın blogger versiyonu.

Silverlight

Demo | İndir

Serif fontlarının kullanıldığı, iki sütunlu oldukça sade bir blogger teması.

Minima colored

Demo | İndir

İki sütunlu olarak tasarlanmış bir blogger teması. İki tane menünün yanında popüler yazılar, yorumlar ve son yazıların yer aldığı sekmeli bir bölüm barındırıyor. Temada ayrıca sosyal paylaşım butonlarının yer aldığını belirletim.

Vienna Lite

Demo | İndir

Vienna lite üç tane menü içeriyor. Ana menünün dropdown (açılır) özelliği var. Son yazıları, son yorumları sekmeli bölümde gösterebilirsiniz.

Vienna Lite 2

Demo | İndir

Bir önceki temanın farklı bir versiyonu. İki temayı karşılaştıravak olursak. Menüde biraz farklılık göze çarpıyor. Temanın renk düzeni öncekinden biraz farklı. Bu temada thumbnail için daha küçük resim boyutu tercih edilmiş ve sekmeli bölüm kullanılmamış.

Phantom

Demo | İndir

Phantom 3 sütundan oluşmakta ve özelleştirilebilir bir footer bölümü içeriyor. İki tane menünün yanında son yazılar, popüler yazılar ve yorumlar için sekmeli bölüm bulunuyor.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

536
Share via
136 Paylaşım, 536 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
466
Şaşkın
Şirin Şirin
400
Şirin
Lanet Etmek Lanet Etmek
333
Lanet Etmek
Başarısız Başarısız
266
Başarısız
Eğlence Eğlence
200
Eğlence
Nefret Nefret
66
Nefret
hate hate
400
hate
confused confused
66
confused
fail fail
533
fail
fun fun
466
fun
geeky geeky
133
geeky
love love
600
love
lol lol
666
lol
omg omg
466
omg
win win
266
win
Yusuf Tanışman
Araştırırken Öğrenen Öğrendiklerini Yazarak Mutlu Olan Biriyim. 10 Yıldır Bir Çok Blogda Çeşitli Konularda Yazarlık Yaptım ve Bundan Sonra mavimod.com Ailesindeyim.

0 Yorum

Bir Cevap Yazın

Share via
Bir Format Seçin
resim
Fotoğraf veya GIF
Video
Youtube ve Vimeo Gömmeleri
kişilik testi
Kişilik hakkında bir şeyler ortaya çıkarmayı amaçlayan bir dizi soru
Dereceli Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı oy verin
bilgi yarışması
Bilgiyi kontrol etmeyi amaçlayan doğru ve yanlış cevapları olan bir dizi soru
Listeyi Aç
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi gönderi için oy verin
Ses
Soundcloud veya Mixcloud Gömmeleri
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Öykü
Gömmeler ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
geri sayım
Klasik İnternet Geri Sayımları