Genital Estetik Nedir?

Genital Estetik Nedir?;Genital estetik, genital bölgede olan şekil bozukluklarının tedavi edilmesi için gerçekleştirilen cerrahi yöntemidir. Genital bölgede meydana gelen şekil


522
Share via
122 Paylaşım, 522 Beğeni

Genital estetik, genital bölgede olan şekil bozukluklarının tedavi edilmesi için gerçekleştirilen cerrahi yöntemidir. Genital bölgede meydana gelen şekil bozuklukları özgüven problemlere ve günlük hayatta olumsuz durumlara neden olmaktadır.

Vajinal cerrahi ve kadın genital estetik cerrahisi olarak da bilinen bu cerrahi operasyonlarda, kişinin kendine olan özgüvenin kazandırılması ve cinsel hayatında partneri ile uyumu amaçlanmaktadır. Estetik genital cerrahi işlemleri, labioplasti, vajinoplasti, kliteroplisti, majoraplasti, klitoral hudoplasti, perine estetiği, monsplasti, büyük dudak yap dolgusu, ve himenoplasti olarak isimlendirilmektedir.

Genital estetiğe ihtiyaç duyulan durumlar?

İdrar kaçırma, doğum sonrasında sarkmaların oluşması, cinsel isteksizlik, cinsel fonksiyon bozukluğu, kalıtsal ve gelişimsel problemlerden dolayı genital estetiğe ihtiyaç duyulabilmektedir. Kadınlar içinlabioplasti işlemi, vajinanın iç dudakları olarak bilinen labium minör, dış dudak olarak bilinen labium majör ve labial asimetri olarak bilinen asimetril dudak görüntüsünün cerrahi olarak düzeltilmesidir. Kadınlar için himenoplasti işlemi, halk dilinde kızlık zarı olarak bilinen, cinsel ilişki veya alınan fiziksel darbe ile zarar görmüşolan hymen bölgesinin onarılmasıdır. Kadınlar için vajinoplasti işlemi, normal doğum sonrasında, cinsel ilişki sonrasında, yaş faktörü gibi etkenler sonrasında genişleyen vajinanın sıkılaştırılmasıdır.

Genital Estetik Ameliyatı Öncesi Dikkat Edilmesi Gerekenler?

Genital estetik ameliyatı öncesinde uzman bir doktor ile görüşmek gereklidir. Vajina estetiğiöncesi, doktorunuzun yemek yeme önerisine dikkat ederek belirli bir süre bir şey yememeye özen göstermelisiniz. Vajinoplasti öncesi işlemler arasında ön bir işlem bulunmamaktadır. Cerrahi operasyonlardan önce kişisel bakımınızı yapmanız gereklidir. Genital estetik işlemlerinden önce beklenmeyen bir tedavi ve/ veya yanlış uygulamalardan kaçınmak amacıyla doktor seçimi oldukça önemlidir. Cerrahi operasyon öncesinde düzenli olarak kullanılan bir ilaç veya kronik rahatsızlık varsa önceden doktorunuza bildirmeniz gereklidir.

Genital Estetik Ameliyatı Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler?

Vajina estetiği sonrası dikkat edilmesi gerekenlerin arasında genital bölgenin nemli kalmamasına dikkat edilmelidir. Cinsel ilişkiye dört haftalık bir ara verilmesi gerekir. Dar kıyafetler ve hareket kabiliyetini kısıtlayan giysilerden uzak durmak gereklidir. Spor faaliyetlerine ara vermek sadece hafif bir yürüyüş yapmak faydalı olmaktadır. Kişisel bakımı içeren epilasyon gibi uygulamaları da doktorunuzun tavsiyesine göre uygulamak önemlidir. Yüzme ve bisiklet gibi sportif faaliyetlere de ara vermek gerekli olacaktır. Vajinoplasti öncesi işlemler için doktorunuz önerisine uygun davranmak gereklidir. Vajinal ameliyatlarda ameliyatın türüne göre 1 gün hastanede kalmak önerilebilmektedir. Genital bölgenin temiz turulması da en çok dikkat edilmesi gereken durumlar arasındadır. Ameliyat bölgesinde belli belirsiz bir iz kalabilir. Hastanın düzenli bakımına ve beslenme şekline göre de iyileşme süresi değişkenlik göstermektedir. Vajinal estetik lazer teknolojisi ile gerçekleştiriliyorsa iyileşme süreci çok daha hızlı gerçekleşebilmektedir.

Genital Estetik Fiyatları

Vajina estetiği fiyatları ameliyatın türüne ve hastanın durumuna göre belirlenmektedir. Bunun haricinde ek olarak hastanın hangi hastaneyi seçtiği de önemlidir. Ameliyatı gerçekleştiren cerrahın uzmanlığı da ameliyatların fiyatını belirlemek için etkenlerden biridir. Her hasta için standart bir fiyat belirlemek de aynı zamanda mümkün değildir. Uzman bir doktorun muayenesi sonucunda tüm işlemler de göz önünde bulundurularak fiyat belirlenmektedir.

Genital Estetik için Doğru Doktor Nasıl Seçilir?

Genital estetik alanında uzmanlaşmış bir doktor seçilmelidir. Vajina estetiği plastik cerrah seçimi daha sonradan pişmanlık duymamak için oldukça önemlidir. Genital estetik ameliyatlarını jinekolog veya cerrah doktorlar gerçekleştirmektedir. Bu uzmanlıkların haricinde plastik cerrahi alanında da genital estetik bir konudur ve bu alanda seçilen hekimin uzmanlığına da dikkat edilmesi gereklidir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

522
Share via
122 Paylaşım, 522 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
133
Şaşkın
Şirin Şirin
66
Şirin
Lanet Etmek Lanet Etmek
666
Lanet Etmek
Başarısız Başarısız
600
Başarısız
Eğlence Eğlence
533
Eğlence
Nefret Nefret
400
Nefret
hate hate
66
hate
confused confused
400
confused
fail fail
200
fail
fun fun
133
fun
geeky geeky
466
geeky
love love
266
love
lol lol
333
lol
omg omg
133
omg
win win
600
win
Mavimod

Efsane

0 Yorum

Bir Cevap Yazın

Share via
Bir Format Seçin
resim
Fotoğraf veya GIF
Video
Youtube ve Vimeo Gömmeleri
kişilik testi
Kişilik hakkında bir şeyler ortaya çıkarmayı amaçlayan bir dizi soru
Dereceli Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı oy verin
bilgi yarışması
Bilgiyi kontrol etmeyi amaçlayan doğru ve yanlış cevapları olan bir dizi soru
Listeyi Aç
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi gönderi için oy verin
Ses
Soundcloud veya Mixcloud Gömmeleri
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Öykü
Gömmeler ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
geri sayım
Klasik İnternet Geri Sayımları