Hamilelik çatlakları için ne kullanılmalı?

Hamilelik döneminde cilt bakımına normalden biraz daha fazla zaman ayırmanızda fayda var. Hamilelikte cilt bakım nasıl olmalı? Sizlere hamilelik çatlakları için kullanabileceğiniz doğal yağlar öneriyoruz.


547
Share via
147 Paylaşım, 547 Beğeni

Çoğu kadın, günlük hayatta cilt bakımına özen gösterir. Ancak, konu hamilelik olunca cilt bakımına normalden biraz daha fazla zaman ayırmanızda fayda vardır. Çünkü, hamilelik döneminde meydana gelen hormonal değişiklikler cildi etkiler. Peki, hamilelikte cilt bakımı nasıl olmalı? Yüksek Topuklar ekibi olarak sizlere, hamilelik çatlakları için kullanabileceğiniz doğal yağlar öneriyoruz.

Hamilelikte cilt bakımı

Sağlıklı bir cilt için, cildin hava alması gerekir. Bu nedenle, uyumadan önce mutlaka makyajınızı çıkarmalısınız. Aynı zamanda, sivilce oluşumunu önlemek için de cildinizi temiz tutmalısınız. Düzenli olarak cildinizi temizlemek, gözeneklerin hava almasını sağlar ve sivilce oluşumunu önler.

Hamilelikte en çok karşılaşılan cilt problemlerinden biri lekelerdir. Güneş ışınları, yüz bölgesinde hassasiyete neden olur. Özellikle bu dönemde, yüzün bazı bölgelerinde kahverengi lekeler meydana gelir. Bu nedenle, güneşe çıkmadan önce yüzünüze mutlaka, en az SPF 50 yüksek koruma faktörü içeren güneş kremisürmelisiniz.

Hamilelikte, bazı kimyasal içerikli şampuanlardan ve saç boyalarından uzak durmalısınız. Bu kimyasallar, saç derinizden kolayca kanınıza karışır ve bebeğinizin gelişimini kötü etkiler.

Hamilelik boyunca, doğal içeriğe sahip ürünler tercih edin. Hamilelik döneminde yaşanan bir diğer cilt problemi de, çatlaklardır. Çatlakları önlemek için de doğal yağlardan faydalanabilirsiniz.

Hamilelik çatlakları için doğal yağlar

Hamilelik döneminde karın, kalça, göğüs gibi bölgelerinde gerilme olur. Ciltteki gerilmeleri önlemek için mutlaka yağ kullanmalısınız. Alkol içeren ürünler yerine, doğal yağlarla cildinizi nemlendirebilirsiniz. Hamilelik döneminde meydana gelen çatlaklara karşı badem yağı, avokado yağı, kakao ve Hindistan cevizi yağı gibi doğal yağlar, düzenli kullandığınız takdirde, çatlak oluşumunu önler.

Kakao yağı ve avokado yağı, özellikle karın bölgesindeki çatlak oluşumuna iyi gelir. Yumuşacık ve canlı bir cilde kavuşmanızı sağlar. Göğüs çatlakları için, Hindistan cevizi yağını masaj hareketleriyle bölgeye uygulayın. Göğüs bölgesini ne kadar yumuşatırsanız, hamilelik sonrasında da o kadar rahat edersiniz. Bacaklardaki çatlakları önlemek için de, karın ve göğüse uyguladığınız yağlar iyi gelecektir. Doğal yağlar sayesinde, kuruluğu ve pul pul dökülmeleri önleyebilirsiniz.

Hamilelik çatlakları için doğal yağları öğrendiniz. Hamilelik hakkında diğer yazılarımızı okuyun:

Hamilelikte hastalıktan korunmanın yolları

Hamilelikte beslenme için 5 altın kural

Hamileliği yaza denk gelenler için tavsiyeler


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

547
Share via
147 Paylaşım, 547 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
600
Şaşkın
Şirin Şirin
533
Şirin
Lanet Etmek Lanet Etmek
466
Lanet Etmek
Başarısız Başarısız
400
Başarısız
Eğlence Eğlence
333
Eğlence
Nefret Nefret
200
Nefret
hate hate
533
hate
confused confused
200
confused
fail fail
666
fail
fun fun
600
fun
geeky geeky
266
geeky
love love
66
love
lol lol
133
lol
omg omg
600
omg
win win
400
win
Mavimod

Efsane

0 Yorum

Bir Cevap Yazın

Share via
Bir Format Seçin
resim
Fotoğraf veya GIF
Video
Youtube ve Vimeo Gömmeleri
kişilik testi
Kişilik hakkında bir şeyler ortaya çıkarmayı amaçlayan bir dizi soru
Dereceli Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı oy verin
bilgi yarışması
Bilgiyi kontrol etmeyi amaçlayan doğru ve yanlış cevapları olan bir dizi soru
Listeyi Aç
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi gönderi için oy verin
Ses
Soundcloud veya Mixcloud Gömmeleri
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Öykü
Gömmeler ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
geri sayım
Klasik İnternet Geri Sayımları