İlk buluşmanın berbat geçmesini istemiyorsanız bunları sakın yapmayın!

Yeni biriyle tanıştığınızda ilk defa buluşacağınız zaman içinizi bir heyecan kaplar. İlk dakikadan son dakikaya kadar her şeyin yolunda gitmesini ve kusursuz olmasını istersiniz. Ama bazı davranışlar vardır ki, yaptığınız durumda ilk buluşmanızı berbat edebilir. İşte ilk buluşmada asla yapmamanız gerekenleri sizler için derledik...


578
Share via
178 Paylaşım, 578 Beğeni

İlk buluşmanın nasıl geçtiği, ilişkinizin kaderini belirler. İlk izlenim, bir ilişkiye girmeden önce edinebileceğiniz ve karşıya geçirebileceğiniz en önemli şeydir. Bundan dolayı davranışlarınıza ve konuşmalarınıza çok dikkat etmeniz gerekir. Hoşlandığınız kişinin hemen yanınızdan uzaklaşmasını istemiyorsanız bu hareketlerden mutlaka uzak durun. İlk buluşmada yapılmaması gereken davranışlara gelin birlikte bakalım…

İş hayatınızı çok seviyor ya da çok çalışıyor olabilirsiniz. Fakat flörtünüzle daha ilk buluşmanızda iş hayatınla ilgili gereksiz şeyleri karşı tarafa anlatmak karşı tarafı sıkabilir ve ilişkinin gidişatını olumsuz etkileyebilir. Sürekli yaptığınız işten bahsetmek buluşmanın amacının üzerini örter. Çünkü ilk buluşmalarda birbirinizi tanımaya çalışmanız gerekir. İş hayatınız şu durumda karşı tarafı çok fazla ilgilendirmez.

İlk buluşmada asla yapılmaması gereken davranışlardan biri de eski sevgiliniz hakkında konuşmamaktır. Geçmişte yaşadığınız ilişkilerden iyi ya da kötü bir şekilde bahsetmeniz karşı tarafın sizi farklı tanımasına yol açabilir. İlk buluşmaya gelen bir kişi eski sevgilinizi dinlemeye gelmez. Eski sevgilinizi anlattıktan sonra ilk buluşmanız son buluşmaya dönüşebilir. Bu sebeple sakın eski ilişkilerinizden bahsetmeyin. Ayrıca flörtünüze eski ilişkilerini de sormayın.

İlk buluşmada herkes, birbirinin etrafta bulunan insanlarla olan iletişimine çok dikkat eder. Buluştuğunuz mekandaki insanlara kaba ve kötü davranıyorsanız bu karşı tarafın anıdna sizden uzaklaşmasına neden olabilir. İlk buluşmalarda ve hatta ilişkiniz boyunca her zaman kibar ve nazik olmanız gerekir.

Kendinizi çok seviyor ve çok değer veriyor olabilirsiniz. Ancak ilk buluşmalarda sürekli kendinizden bahsediyorsanız ve karşı tarafa konuşmak için fırsat vermiyorsanız buluşmanız sıkıcı bir hale gelebilir. Sizin kişisel özelliklerinizden sürekli bahsetmeniz ve kendinizi övmeniz karşı tarafı oldukça rahatsız edebilir. Bu sebeple ilk buluşmalarda kendinizden kısa ve öz bahsetmeniz gerekir. Kendini öven insanları kimse sevmez. Eğer övülecek özellikleriniz varsa, bu durumu karşınızdakinin fark edip söylemesini bekleyin. Emin olun ki bu çok etkileyici olacaktır.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

578
Share via
178 Paylaşım, 578 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
266
Şaşkın
Şirin Şirin
200
Şirin
Lanet Etmek Lanet Etmek
133
Lanet Etmek
Başarısız Başarısız
66
Başarısız
Eğlence Eğlence
666
Eğlence
Nefret Nefret
533
Nefret
hate hate
200
hate
confused confused
533
confused
fail fail
333
fail
fun fun
266
fun
geeky geeky
600
geeky
love love
400
love
lol lol
466
lol
omg omg
266
omg
win win
66
win
Mavimod

Efsane

0 Yorum

Bir Cevap Yazın

Share via
Bir Format Seçin
resim
Fotoğraf veya GIF
Video
Youtube ve Vimeo Gömmeleri
kişilik testi
Kişilik hakkında bir şeyler ortaya çıkarmayı amaçlayan bir dizi soru
Dereceli Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı oy verin
bilgi yarışması
Bilgiyi kontrol etmeyi amaçlayan doğru ve yanlış cevapları olan bir dizi soru
Listeyi Aç
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi gönderi için oy verin
Ses
Soundcloud veya Mixcloud Gömmeleri
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Öykü
Gömmeler ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
geri sayım
Klasik İnternet Geri Sayımları