İstanbul’a getirdiği kardeşi kayboldu! Sokak sokak geziyor bulana ödül verecek

İSTANBUL'a tedavi için getirdiği şizofreni hastası kardeşini hastaneye götürürken bir anlık dalgınlık sonucu kaybeden Abdullah Altun günlerdir kahroldu. Elinde afişle sokak sokak gezen adam, kardeşini bulana 10 bin TL ödül vereceğini söyledi.


583
Share via
183 Paylaşım, 583 Beğeni

Antalya’da yaşayan Abdullah Altun şizofreni hastası olan 34 yaşındaki kardeşi İrfan Altun’u tedavi için getirdiği İstanbul Sultangazi’de hastaneye götürdüğü esnada bir anlık dalgınlık sonucunda kaybetti. Günlerdir kardeşinden gelecek güzel haberi bekleyen Altun sokak sokak gezerek elindeki afiş ile kardeşini arıyor.

Altun ”Kardeşim şizofreni hastası ayın 8’inde tedavi amacı ile İstanbul’a getirdim saat 13.00 sıralarında evden çıktık ve tedaviye gidiyorduk. Teyzem yanımdaydı kendisi geride kalınca ona yardım etmek istedim o esnada bir telefon geldi ve bu esnada benim dikkatim dağıldı. Kardeşimi kuzenim ile sanıyordum o ise benimle sanıyormuş telefonu kapatınca kardeşimin kaybolduğunu fark ettim. O günden beri arıyorum ve bakmadığım yer kalmadı.” dedi.

Altun, “İlk günler telefonlar gelmeye başladı umutlandık ama her gittiğimiz noktada kendisi bir adım önde olduğu için bulamadık. Son günlerde telefonlarda kesilince umudum kesilmeye başladı. Akli dengesi yerinde değil ve nasıl yaşıyor nasıl geçiniyor aklım almıyor” diye konuştu.

Abdullah Altun şöyle devam etti: Buradaki yerel basındaki arkadaşlar ile irtibat kurduk sağ olsunlar ellerinden gelen yardımı bizden esirgemediler ve bütün fotoğraflarını paylaştılar. İlk günlerde duyarlı vatandaşlardan telefonlar geliyordu ama kardeşimi ararken arayıp kardeşini bulundu mu diyerek dalga geçenler ve telefonu yüzüme kapatanlar oluyor.

Bulana ödül verecek
Benim zaten uyku düzenim kalmadı yemekten kesildim üstüne böyle dengesiz insanlar ile karşılaşıp benimle alay etmeleri gerçekten çok üzüyor. Kendisinin halen buralarda olduğuna eminim ve onu bulana kadar da gitmeyeceğim. Yeter ki bir an önce onu bulayım onun için tüm gücümü kullanıp sonuna kadar aramaya devam edeceğim.

Ben sadece izleyenlerden yardım istiyorum. Eğer kardeşimi bulan olur ve bizimle irtibat kuranlar olur ise kendisine 10 bin TL ödül vereceğim. Kardeşimi görenler lütfen benimle irtibat kursun Allah rızası için”


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

583
Share via
183 Paylaşım, 583 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
66
Şaşkın
Şirin Şirin
666
Şirin
Lanet Etmek Lanet Etmek
600
Lanet Etmek
Başarısız Başarısız
533
Başarısız
Eğlence Eğlence
466
Eğlence
Nefret Nefret
333
Nefret
hate hate
666
hate
confused confused
333
confused
fail fail
133
fail
fun fun
66
fun
geeky geeky
400
geeky
love love
200
love
lol lol
266
lol
omg omg
66
omg
win win
533
win
Mavimod

Efsane

0 Yorum

Bir Cevap Yazın

Share via
Bir Format Seçin
resim
Fotoğraf veya GIF
Video
Youtube ve Vimeo Gömmeleri
kişilik testi
Kişilik hakkında bir şeyler ortaya çıkarmayı amaçlayan bir dizi soru
Dereceli Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı oy verin
bilgi yarışması
Bilgiyi kontrol etmeyi amaçlayan doğru ve yanlış cevapları olan bir dizi soru
Listeyi Aç
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi gönderi için oy verin
Ses
Soundcloud veya Mixcloud Gömmeleri
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Öykü
Gömmeler ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
geri sayım
Klasik İnternet Geri Sayımları