Kolajen gece mi içilir?

Kolajen gece mi içilir, günde kaç adet kolajen alınır, kolajen gaz yapar mı gibi sık sorulan sorulara cevaplar var. Hemen okuyabilirsiniz.


524
Share via
124 Paylaşım, 524 Beğeni

Sağlık ve güzellik için kolajen besin takviyesi kullanmayı düşünüyor musunuz? Özel haberimizde kolajen gece mi içilir sorusuna ve kilo üzerine etkisi, şişkinlik yapar mı, kaç yaşında içilmeli gibi en çok merak edilenlere cevap veriyoruz. Bu sayede, en etkili biçimde kullanıp fayda görebilirsiniz.

Kolajen gece mi içilir gündüz mü?
Kolajen gece mi içilir yoksa gündüz mü?

Günümüzde Tip1, Tip2, Tip3 kolajen bulunmaktadır. Bunlardan ikisi saç ve cilt için çalışırken, biri kas, kemik ve eklem sağlığı için yararlıdır. Hepsini bir arada sunan kolajen markaları vardır. İhtiyacınıza göre seçim yapabilirsiniz.

Kolajen gece mi içilir?

Kolajen gece veya gündüz içebilir
Üretici firma tavsiyesine bakabilirsiniz.

Vücudumuz, biz gece uykudayken kendini yeniliyor. Bu gücü artırmak için gece yatmadan önce kolajen kullanımı tavsiye ediliyor. Elbette, bazı kolajen türlerine göre gündüz veya gece içmek önerilmektedir. Örneğin, toz ve sıvı kolajen gece, tablet kolajen gündüz saatlerinde alınmaktadır.

Kolajen kaç yaşında kullanılmalı?

Kolajen gece ve 30 yaş sonrası olabilir
Yaşa göre kolajen kullanmak gerekir.

Kolajen kullanımı hakkında en çok merak edilen konulardan biri, yaş sınırıdır. Genel hatlarıyla 30 yaş ve üzeri ise takviye alınması uygun görülüyor. Ancak, kişide bazı hastalıklar, zararlı beslenme nedeniyle fazla kilo varsa, 25 yaşında da kolajen kullanıldığı görülmüştür.

Kolajen gece mi gündüz mü alınmalı?

Toz kolajen gece tablet kolajen gündüz içilir
Tablet, toz ve sıvı formda kolajen vardır

Aslında zamanlama olarak size en doğru bilgiyi, üretici firma vermektedir. Pekçok kolajen markasının üzerinde kolajen gece mi içilir yoksa gündüz mü içilir hakkında yazı bulunmaktadır. Likit veya toz kolajen ise uyumadan önce, tablet kolajen ise kahvaltı veya öğle yemeğinden sonra tok karnına içebilirsiniz.

Hangi kolajen ne işe yarar?

Tip 1 ve 3 kolajen saç ve cilt için yararlıdır.
Kas, kemik ve eklem için Tip2 kolajen olmalıdır.

Yukarıda belirttiğimiz gibi kolajen türlerinin çalıştığı ve etki ettiği alanlar farklıdır. Saç ve cilt güzelliği için Tip1-3 kolajen, eklem, kemik ve kas sağlığı için Tip2 kolajen kullanabilirsiniz.

Kolajen günde kaç tane içilir?

Günde bir veya üç kez içilebilir.
Formuna göre sayısı değişmektedir.

Yine bu sorunun cevabı, kolajenin içerdiği mg doza göre değişkenlik göstermektedir. Örneğin, 5.000 mg ve üzeri içeren sıvı ve toz kolajenlerin günde bir tane içilmesi yeterlidir. Birinde 1.000 mg bulunduran tablet kolajenler ise günde 2 veya 3 tane alınmaktadır. Kesin bilgi için kolajen besin takvsiyesi kutusu üzerindeki yazıları dikkatlice okumanızı tavsiye ederiz, bu sayede kolajen günde kaç kez içilir sorunuz için en doğru cevabı bulmuş olursunuz.

Kilo vermek için takviye kolajen gece içebilir miyim?

Kolajen kilo verdirir mi?
Diyete yardımcı olabilir.

Bir tür protein olan kolajen, tokluk süresinin uzamasına, tatlı ve hamur isteğinin kesilmesine yardımcı olabilir. Ayrıca, kasları beslediği için daha çok çalışıp kalori yakmasını ve sonucunda kilo verilmesini destekleyebilir. Bu bağlamda, kolajen kilo aldırır mı sorusunun cevabı hayır, kolajen kilo verdirir mi ise evet olabilmektedir.

Kolajen gece içilirse gaz yapar mı?

Kolajen gece içilirse ne olur?
Birkaç gün sonra etkileri azalır.

Çeşitli vitamin ve mineraller bulunduran, balık veya sığırdan elde edilen kolajen, ilk günlerde şişkinlik veya gaz yapabilir. Çünkü, daha önce hiç kullanmadığınız bir bileşen vücuda girmekte ve yabancılamaktadır. Ancak, bu etki kalıcı değildir. Kolajen düzenli kullanmaya devam ettikçe kilo vermeye yardımcı olabilir ve gaz, şişkinlik, ödem şikayetleri ortadan kalkar.

Kolajen gece mi içilirse faydalı olur?

Toz kolajen gece uyumadan önce kullanılır
Hangi formda ise ona göre içilir.

Aslında burada düzenli ve tavsiye edilen sürede kullanım çok daha önemlidir. Sağlık uzmanları, 3 aylık kolajen kürü önermektedir. Bu sayede kolajen depoları dolmaya başlıyor ve olumlu etkileri saç, cilt, deri, kas, eklem ve kemikte görülüyor. Dediğimiz gibi kolajen markası, satışa sunmadan önce araştırma geliştirme çalışmaları yaptığı için ürünün gece mi yoksa gündüz mü kullanılacağına en iyi kararı verir, onların tavsiyesini dinlemekte fayda var.

Kolajen kilo aldırır mı?

Kolajen gece içilir ise kilo aldırır mı
Genellikle kalori değeri düşüktür.

Hayır, kolajen kilo aldırmaz. Ancak, az önce bahsettiğimiz gibi ilk kullanılan günlerde geçici şişkinlik, ödem yapabilir. Vücudunuz alışmaya başladıkça sindirimi de kolay olur ve uyum sağlar.

Ne kadar süre kolajen kullanmalıyım?

3 aylık düzenli kullanım tavsiye edilmektedir.
Senede üç veya iki kez kolajen kürü yapabilirsiniz.

Yaşa göre kolajen kürü öneriliyor. Örneğin, 50 yaşına kadar senede 2 kez, 50 yaşından sonra senede 3 kez kolajen kullanabilirsiniz. Tabii ki her durumda 3 aylık düzenli kullanıma devam edilmesi gerekmektedir. Bu sürede kolajen bulunan besinler tüketimini artırarak takviyeden daha fazla yarar görebilirsiniz.

Üniversiteden kolajen bilgisi: http://journal.acibadem.edu.tr/en/pub/issue/61319/914491


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

524
Share via
124 Paylaşım, 524 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
666
Şaşkın
Şirin Şirin
600
Şirin
Lanet Etmek Lanet Etmek
533
Lanet Etmek
Başarısız Başarısız
466
Başarısız
Eğlence Eğlence
400
Eğlence
Nefret Nefret
266
Nefret
hate hate
600
hate
confused confused
266
confused
fail fail
66
fail
fun fun
666
fun
geeky geeky
333
geeky
love love
133
love
lol lol
200
lol
omg omg
666
omg
win win
466
win
Mavimod

Efsane

0 Yorum

Bir Cevap Yazın

Share via
Bir Format Seçin
resim
Fotoğraf veya GIF
Video
Youtube ve Vimeo Gömmeleri
kişilik testi
Kişilik hakkında bir şeyler ortaya çıkarmayı amaçlayan bir dizi soru
Dereceli Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı oy verin
bilgi yarışması
Bilgiyi kontrol etmeyi amaçlayan doğru ve yanlış cevapları olan bir dizi soru
Listeyi Aç
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi gönderi için oy verin
Ses
Soundcloud veya Mixcloud Gömmeleri
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Öykü
Gömmeler ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
geri sayım
Klasik İnternet Geri Sayımları