Yeni aldığınız kıyafetten neden bir parça kumaş çıkar merak ettiniz mi?

Alışveriş yapmak, yeni kıyafetler almak birçoğumuz için en keyifli olduğumuz anların başında gelir. Peki mağazadan yeni aldığımız kıyafetlerin içinde fazladan bir kumaş parçası çıkar. Kıyafetimiz ile aynı renk olan bu parçayı önemsiz görüp çöpe atanlar da var acaba bu ne işe yarıyor diyenler de.. Bakın aslında o kumaş parçası ne içinmiş?


580
Share via
181 Paylaşım, 580 Beğeni

Yeni kıyafetler almak, doyasıya alışveriş yapmak ve gönlümüzce giyinmek birçoğumuzun en büyük zevklerinin başında gelir. Fakat alışveriş sonrası kıyafetleri dolaba yerleştirmek için açtığımızda paketlerin içinden kumaş parçası çıktığını görürüz. Aldığımız kıyafetlerin rengi ile uyumlu olan bu kumaş parçası bazıları gereksiz bulup direk çöpe atar, bazıları ise bu ne işe yarıyor acaba diyerek bir köşede saklar. Bakın kıyafetlerden çıkan o kumaşlar aslında ne işe yarıyormuş?

Yeni bir kıyafet alıp eve geldiğinizde, kıyafetin etiketini sökerken etikete iliştirilmiş bir kumaş parçasının da olduğunu pek çok kez fark etmişsinizdir. Bu kumaş parçası tam olarak satın aldığınız ürünün renginde ve aynı materyalden oluşur. Ekstra kumaşın orada olmasının sebebi ise, kıyafetin aslını çamaşır makinesinde yıkamadan önce, bu kumaşla bir deneme yaparak olası hasarların önüne geçmenizi sağlamaktır.

Elbetteki siyah giysilerin hemen solmasının nedeni sık sık yıkanmasıdır.  Bu nedenle siyah renkli kıyafetler mümkün olduğunca az yıkanmalıdır.  
Siyah giysileri yıkarken marketten siyahlar için üretilmiş deterjanlardan tercih edilmelidir. Siyah giysileri yıkarken ters çevirip yıkamak çabuk solmasını engeller.

Siyah giysileri sıcak derecede yıkamak yerine soğuk suyla yıkamayı tercih edin. Siyah giysileri mümkün oldukça kısa programda yıkamaya çalışın.
Eğer siyah giysileriniz çok solduysa ve eski haline getirmek istiyorsanız çamaşır makinesinde kullanılmak için üretilmiş siyah giysi boyalarından alıp siyah giysilerinizi yıkarken bu boyayı kullanın. Bu sayede solan siyah giysileriniz eski haline gelecektir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

580
Share via
181 Paylaşım, 580 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
400
Şaşkın
Şirin Şirin
333
Şirin
Lanet Etmek Lanet Etmek
266
Lanet Etmek
Başarısız Başarısız
200
Başarısız
Eğlence Eğlence
133
Eğlence
Nefret Nefret
666
Nefret
hate hate
333
hate
confused confused
666
confused
fail fail
466
fail
fun fun
400
fun
geeky geeky
66
geeky
love love
533
love
lol lol
600
lol
omg omg
400
omg
win win
200
win
Mavimod

Efsane

0 Yorum

Bir Cevap Yazın

Share via
Bir Format Seçin
resim
Fotoğraf veya GIF
Video
Youtube ve Vimeo Gömmeleri
kişilik testi
Kişilik hakkında bir şeyler ortaya çıkarmayı amaçlayan bir dizi soru
Dereceli Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı oy verin
bilgi yarışması
Bilgiyi kontrol etmeyi amaçlayan doğru ve yanlış cevapları olan bir dizi soru
Listeyi Aç
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi gönderi için oy verin
Ses
Soundcloud veya Mixcloud Gömmeleri
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Öykü
Gömmeler ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
geri sayım
Klasik İnternet Geri Sayımları